Колір прикорми- один із кількох факторів ,який опосередковано або напряму впливає на результативність фідерної риболовлі. Чи так це і чи не перебільшена його роль? Над цими питаннями подумаємо далі. Виходячи з чого сучасні виробники почали робити різнокольорові прикормки? Не так вже й давно прикормки були майже всі світлого кольору від панірувального сухаря. До масового божевілля ловилося, в принципі, і на винятково світлі кольори, але з приходом безлічі спортиків, які почали демонструвати за допомогою відеоблогів свої досягнення, маси переступили через етап незнання щодо кольорів прикормки і тепер потрібно детальніше роз'яснити, який колір коли використовувати. Із чим пов'язаний вибір кольору? У деяких випадках він пов'язаний з умовами лову, які диктують нам необхідний колір прикормки. В інших випадках нам диктують такі ж умови лову, але з погляду пресингу місця.

Прикормки темного кольору

Почнемо з самого початку, як тільки почав з'являтися спортивний фідер, з'явилися умови для лову. У спорті головне завдання ловити все, що ловиться, тому й умови для цього створюються відповідні. У спорті особливою популярністю користуються прикормки, що складаються з темних або взагалі чорних тонів. Тут можу виділити три основні кольори: чорний асфальт, просто чорний і чорно-сірий, це три основні тони спортивної риболовлі. Темні тони це упор на дрібну рибу, сама природа темного кольору більше імпонує малій рибі, так як інстинктивно це дає їй більше шансів уберегтися від хижака. Світлі прикормки утворюють світлі плями на дні, на тлі яких темні контури дрібних рибок відмінно видно хижакові. Темна загодівельна пляма додатково маскує дрібну рибу і це їй набагато більше до душі. Та ж плітка в будь-якому розмірі інстинктивно цурається будь-яких світлих ділянок на дні. Вивчивши всі пліткові прикорми, ви навряд чи знайдете хоч одну з них у жовтому або сірому відтінку. Всі пліткові прикормки будуть або темно-коричневі, або чорні.


Той самий випадок і з дуже запресованою водоймою, де розсадка максимально щільна. У таких випадках чорна прикормка є найбільш очевидним вибором. Знову ж таки за принципом :рибі комфортніше на чорній плямі, а не на сусідній світлій. Ще одним приводом для використання чорної прикормки може бути, так зване, різнокольорове дно. Воно може бути жовтим (пісок), червоно-коричневим (глина), зелене (листяне) на всіх типах дна чорна прикормка працює як універсальна, охоплюючи майже всі можливі гіпотетичні умови лову в нашому регіоні. До того ж не варто забувати, що вигадувалася темна прикормка для лову в холодній і прозорій воді. Чорний колір прикормки не просто колір, це показник, що вона збіднена деякими інгредієнтами і в разі чого вона слабо наситить рибу. Темні прикормки, як правило, дрібно фракційні, знову таки, для слабкого насичення риби. У прозорій воді по настороженій рибі такі склади подвійно ефективні. Крім фракції, у темних прикормок сильно занижена ароматика, якщо порівнювати з літніми яскравими ароматами, я сказав би, що ці запахи, в принципі, слабко відчутні.


Якщо взяти ,як приклад, Sensas Super Black, то в цю прикормку ще додатково додається чорний барвник при виробництві коржів (які потім перемелюються). Це дозволяє не втрачати колір при попаданні у воду. Це я веду до того, наскільки останнім часом чорний колір став актуальним. Деякі наші рибалки просто додають барвник, який при попаданні у воду вимивається, що не має сенсу, а місцями ,навпаки, шкодить. Підвівши невеликий підсумок по чорних прикормках можна сказати, що темні тони це універсальний вибір у певні періоди і у випадках коли рибалка не знає який колір краще.

Прикормки світлого кольору

Колір класичних прикормок світло-коричневий, сірий, жовтий. У Sensas є ще одна класична серія Super Brown для повної екстраполяції.

Коричневий колір (червоний відтінок) це колір глини, водойм з таким дном досить багато і колір виходить цілком природним і насторожувати рибу не повинен. Крім того червону прикормку добре видно під час лову в каламутній воді. Але в такій воді добре зарекомендували себе всі світлі прикормки, тож це загальний плюс. Ще одним плюсом з моїх особистих спостережень є більший розмір риби, що збирається на такий колір прикормки. Особливо сазан та короп добре йдуть на червоний колір.

Жовта прикормка - це лящовий колір. Як ми знаємо, лящ любить тертися біля дрібної риби, і щоб відсікти великого ляща від підляща ми створюємо дрібній рибі неприємний фактор у вигляді світлої плями. Величезному лящу на світлі плями все одно, його судак не чіпатиме. Є ще фактор постанчіно, як правило, в темних, але іноді і в світлих приманках. Це різнокольорові кислотні добавки, які мають свій особливий аромат і додаються до загальної суміші прикормки. Статевозрілий лящ це велика риба, яка мало чого боїться, різнокольорові вкраплення в прикормці їх часом дуже цікавлять.

Постанчіно, по суті, це тверда крихта сухаря обсмаженого в мандариновому маслі, яка місцями додатково ароматизується всякими смачними солодкими ароматами.

Як результат червоний колір прикормки використовуємо якщо хочемо половити великої риби, жовтий якщо хочемо відсікти дрібну від точки, темний колір універсальний і використовуємо коли самі не можемо зрозуміти чого хочемо.