Вітаю, зараз літо- чудова пора відпочинку та яскравих спогадів, але чи підходить вона для лову ляща за допомогою фідера? Літо вважається прекрасним часом для лову будь-якої білої риби, загалом. Дуже часто літо це хороша погода, мінімальні злами, стабільний тиск, комфортна температура, що ще потрібне для хорошої риболовлі? Зокрема, літня пора є ще й гарним часом для лову ляща та підляща. Саме влітку, думаю, у багатьох спостерігалися стабільні улови, саме влітку дана риба є найбільш передбачуваною та мінімально примхливою. Тобто лящ добре відгукується на прикормку і максимально зрозумілий у динаміці своєї поведінки. Однак, як і в будь-якому іншому виді риболовлі та порі року, ловля ляща має свої нюанси, особливості та навіть складності. Під літніми місяцями, я маю на увазі Липень та Червень, тому що динаміка лову та побудови загодівельних схем у ці два місяці повністю ідентична. Серпень я свідомо залишаю за дужками поняття "літнього лову", тому що в серпні вже відбуваються деякі злами в погоді, змінюється харчовий ряд та інші звички риби.

Вибір місця лову ляща на фідер у літню спеку

Перш ніж приступити до риболовлі, нам потрібно визначитися з перспективними точками. Здебільшого риба вже віднерестилася і в неї починається після нерестовий жер. Жер це звичайно слово гучне, тому що скільки водойм стільки і звичок ляща. Фактори температурного режиму, глибини, наявності течії та руслових брівок, кліматичні умови прямо чи опосередковано можуть вплинути на наявність або, навпаки, відсутність цього після нерестового жеру. Приклад це нерест на різних водоймах, на одному віднерестилася раніше і нагуляла апетит раніше, а на другому ще в процесі нересту. Риба, яка віднерестилася і після перехворіла, починає розходитися по всій водоймі.


При виборі місця лову варто прив'язуватися до карти глибин певної водойми. Завдяки сучасним технологіям є безліччю способів вивчити дно тієї водойми, на яку ви збираєтеся їхати, про платні способи я взагалі мовчу там є історії майже всіх місць. При виборі нас цікавлять руслові брівки, звали, перепади глибин, піщані коси та інші аномалії, які несуть із собою зміни донного рельєфу.
Ще одним добрим способом пошуку точки є квадрокоптер. При піднятті над водою та задіянні НД фільтра, він починає працювати як поляризаційні окуляри, і стають видні перепади глибин та рельєфу. У прибережній зоні будуть чітко видно світліші та темніші ділянки. Плюс знайти плато посередині глибини стає цілком реальним завданням.

Після того як стала зрозумілою глибина, беремо маркерний вантаж і починаємо простукувати рельєф дна. Шукаємо ми знову ж таки переходи з одного типу ґрунту на інший або смужки мушлятника, або інші зміни дна. Хорошим місцем для пошуку ляща є трав'янисті, очеретяні острови. Такі місця, як правило, не глибокі, риба туди йде кормитися і розташовані вони, значно віддалено від берега (при лові на водосховищах).


Непогано лящ себе влітку відчуває в затоках і протоках оброслих очеретом. Але такі місця рясніють піднятою рослинністю, що дуже ускладнює риболовлю. Це більше варіант для маху, так що його не враховуємо.
Непоганим місцем для пошуку є пляжі та поливи, які в результаті йдуть у руслову глибину. З приблизним переходом із 1.5 метра відразу на 4 метри. Перевага таких місць їхня універсальність протягом доби, вдень риба буде на 4-х метри, а вночі підійде ближче на 1.5 для годування. Для таких випадків при тривалій сесії добре тримати дві точки на два фідери.

Які місця варто виключити при лові літнього ляща.

Виключати я раджу максимальні глибини, не тільки греблі водосховищ, а й відповідні ділянки на акваторії річок (зимівлі тощо). За винятком русла, руслові приямки це добре, туди течією приносить і утримує корм і там і без підгодовування накритий відмінний стіл. Виключити глибокі ділянки на стоячих водоймах раджу ще через банальний термоклин. На таких ділянках через перепад температури утворюються прошарки води без кисню. Рибі такі прошарки, зрозуміло, мало цікаві. Вона підніматиметься вище і висітиме в півводи і дістати її фідером буде не дуже реально. Ще раз максимальні глибини виключаємо, якщо це не стосується течії.

Ось невеличкий шматок інформації про потенційні місця для пошуку ляща влітку. У наступних статтях поговоримо про нюанси його лову.