Сьогодні пропоную обговорити таку мега популярну рибу як судак, а якщо точніше, то найпопулярніші приманки для лову судака. Ні для кого не секрет, що судак риба донна і здебільшого ловиться, насамперед, на донні джигові приманки. Тобто, такі приманки, які проводяться поблизу дна або по самому дну. До таких приманок можна віднести будь-які джигові приманки, а також важкі блешні та пількери. Іноді судак ловиться на перекатах. Це відбувається приблизно з кінця весни до середини літа. На перекати судак виходить у вечірній час, тим самим даючи можливість себе ловити на воблера.

Лов судака на джиг

Найпоширеніший вид приманок для лову цієї риби. Для новачків нагадаю, що собою представляє джигова приманка. Це відлита із силікону рибка чи якийсь інший форм-фактор. Основною метою джигу є створення у воді під час проведення коливань, які провокуватимуть хижака на атаку. Крім силікону, так само можуть використовуватися інші матеріали. Наприклад, досить популярне використання поролону, пінополіуретану, ізолону та багатьох інших подібних матеріалів. Монтуються такі приманки на одинарному, подвійному чи офсетному гачку. Оснащуються вантажем невеликої ваги і у такому вигляді вони повністю готові до роботи. Приманка може бути імітацією великої водної комахи або її личинки. Може бути імітацією раку або п'явки (різного роду криатури в природі не існуючої), але за робочими якостями, що чудово приваблюють риб, як, наприклад, твістер.
Окремо стоять приманки у вигляді рибки із масивним хвостом. Такі приманки називають віброхвістом. На хвості рибки є характерна п'ята, яка при опорі води в процесі джигової проводки сильно вібрує, створюючи додаткові коливання, на які дуже позитивно реагує риба. У 90 відсотках випадків судака ловлять із досить великої глибини. Орієнтовна межа глибини може починатися від 1.5 метра і закінчуватися 25+ метрів. Якщо йдеться про великі річки або великі водосховища. У таких випадках груз, який використовується при лові даної риби, може досягати 40 або навіть 50 грам. Відповідно до розміру, трофеї трапляються гідні. Але найчастіше клює не великий судак у розмірі від 500 г до 3 кг. Таку рибу можна зловити на глибині від 1,5 метра.
Не завжди лов судака обмежується ловом з човна на ямах. Судака можна зловити і при лові з берега в коряжнику. Для таких умов найчастіше застосовуються приманки, що незачепляються. Тобто приманки з офсетним гачком або поролонової рибкою. Якщо говорити про офсетний гачок, то зазвичай такий гачок монтується на невеликій джиговій головці або чебурашці, які дозволяють добре проходити коряжник. На відміну від інших типів приманок, ефективність вдалого проходу такої приманки збільшується на 30-40 відсотків. Вістря офсетного гачка ховається в тіло приманки. У місцях, де практично немає ніяких підводних перешкод, можна спокійно ловити на відкритий монтаж. Це монтаж із подвійним гачком. У таких умовах якість підсікання зростає і шанси, що риба не зійде, збільшуються порівняно з гачком офсетним.

Лов судака на поролонову рибку

Практика застосування поролонових рибок в Україні налічує багато десятків років. За цей час рибалки вигадали величезну кількість форм, забарвлень і різних цікавих способів монтажу та складання даного типу приманки. Найпопулярніша і найпростіша у виготовленні це проста довгаста овальна рибка у формі моркви. З поролону досить вирізати невеликий конус, який повинен бути приблизно схожим з мальком. Основний плюс поролону, що при попаданні у воду, він починає шипіти і пускати бульбашки. Слід із бульбашок під час проведення відмінно приваблює рибу. Поролон хороший ще й тим, що навіть якщо у Вас відбулося холосте клювання, поролон сам приймає назад свою початкову форму. Поролонові приманки можна оснащувати як офсетним гачком, так і двійником.

Лов судака на блешні, що коливаються.

Основна вимога до таких блешень це велика вага, так як лов ведеться, як правило з глибини. У разі лову на перекатах можливе використання і легких блешень. Коливалки для лову судака в основному мають легку прогінну форму. Можуть важити від 10 до 30 г. Основний принцип роботи таких приманок полягає в імітації кормової бази судака, а саме невеликої риби (уклейка, верхівка, бистрянка тощо). Якщо Вам вдасться підібрати блешню, яка добре імітує місцеву рибу, яку вживає судак, то улов буде гарантованим.

Лов судака на воблера

Як правило, це в основному лов на перекатах. Для таких випадків рибалки використовують воблери з невеликим заглибленням до 1.5 метрів. В основному формою тіла це або міноу або шеди. Тобто воблери будовою тіла, що імітують справжню невелику рибу. На великих глибинах судака ловлять на діпові воблери. Це воблера міноу з величезними лопатками. Заглиблення таких воблерів у районі 3+ метрів.

Сьогодні поговорили про найпопулярніші типи приманок для лову судака. Про інші приманки поза списком, обов'язково поговоримо наступного разу.