Всім любителям лову спінінгом, привіт. Сьогодні ми поговоримо про незвичайні джигові принади. Про всякі імітації ракоподібних, червоподібних приманок, загалом про так звані креатури. Варто одразу згадати той факт, що такі приманки не завжди є реальною імітацією комах чи інших живих видів. Досить часто це приманки, які взагалі ні на що не схожі. Переплетення абсурдних форм і розмірів у цих принадах дає хороший результат.

Типи креатурних приманок:

Різні приманки у вигляді ракоподібних. Один із двох головних типів подібних приманок. Не завжди такі приманки імітують справжніх раків, але віддалена схожість все ж таки є в кожній з них. Для чого потрібна різноманітність форм? Принади з самого початку створюються з наміром ловити певних хижаків. Наприклад, точна копія раку буде цікава тим хижакам, у яких вони звичні в раціоні (окунь, судак). Щука раками харчується набагато рідше, але іноді теж може прихопити. Саме через не дуже сильну затребуваність форми звичайного раку, виробники додають до його звичайного контуру якоїсь футуристичності здатної більше зацікавити щуку. Крім форми, важливу роль грає і розмір ракоподібного, як правило, ви не знайдете великих приманок у класичній ракоподібній формі. Всі подібні приманки будуть уже з якоюсь родзинкою у формі. Великі приманки орієнтовані на великого хижака у нашому випадку на великого судака і щуку.

Другий великий підвид – це червоподібні приманки (слаги). Класичний слаг, це проста імітація черв'яка. Змонтований слаг зазвичай на офсетник, і за моїми спостереженнями яких-небудь новацій не потребує. По рибі слаги орієнтовані на окуня та судака. Щука меншою мірою цікавитиметься слагом, ніж тим самим ракоподібним у будь-якому розмірі. Окремо йдуть плаваючі слаги. У силікон, з якого він складається, на виробництво заганяють безліч бульбашок повітря, що робить її структуру пористою і чимось схожою на поролон. Така приманка з позитивною плавучістю під час досягнення дна стає повністю вертикально височіючи над дном. Коли ми ловимо класичних донних хижаків (окунь, судак), такий фактор може добре розворушити пасивну рибу. Пасивний окунь таку приманку братиме з дна, а не на падінні. Щонайменше це стосується всіх креатурних приманок.

Проведення креатурних приманок

Ще один цікавий фактор - це наявність живих раків у водоймі, в якому ви збираєтеся ловити. Якщо раків у водоймі немає, то й ефективність приманки навряд чи буде великою. Ще одним важливим фактором є наявність брівки з ракушняком. Через різку брівку нормально провести джиг не вдасться, тільки перетягувати, для таких випадків креатурні приманки- реальний вихід із ситуації. Креатура любить повільну проводку з постійними посмикуваннями, протяжками зупинками. Темп повільний і делікатний, знаючи, що риба стоїть десь біля брівки. Делікатна подача дозволяє ловити найпасивніших хижаків. Кидати далеко не варто, 15-17 метрів від брівки, от оптимальна відстань, щоб встановити темп і філігранно затягнути приманку на брівку. Ще раз повторюся, класичне джигове проведення не має сенсу. Повинна бути постійна низка протяжок і ривків з нетривалою підмоткою під час якої я робив 3-4 не сильні ривки. Іноді варто робити проводку трохи активніше, тому що не завжди риба бере лише під час волочіння. Можна зробити 1\2 обороту при цьому, встигнувши, зробити до двох підкидів і паузу.

Проведення приманок слагового типу кардинально відрізняється. В хід іде різка анімація з ривками. Слід робити підкиди з помірно швидкими проворотами з обов'язковою паузою на дні.

Їстівність креатурних приманок

Досить важливий момент у плані лову пасивної риби. Якщо при динамічному джигу коли приманка рухається досить швидко, у риби немає часу оцінювати її їстівність. То при повільному волоченні вона може оцінити, спробувати приманку. Пасивний окунь може її прикусити та оцінити на смак і лише після цього починає її заковтувати. Якщо приманка матиме хоч малу дещицю їстівності, а саме наявність солі, аттрактанта це зіграє чималу роль.