Продовжуємо нашу воблерманію, сьогодні у нас на огляді воблер, який став ще однією японською легендою, воблер O.S.P Asura. У цей огляд постараюся внести хоч трохи різноманітності та зроблю його у вигляді топ списку всіх існуючих моделей Асури. Тобто буде представлена тиха модель, суспендер та плаваюча версія. Я виходитиму з особистого досвіду, яка версія ловила гірше, а яка краще і за яких умов. Але спочатку трохи загальної інформації про цю серію. Асура входить у так звану золоту трійку ОСП. Першою у трійці йде саме Асура у 90-му розмірі, далі за списком йде не менш відома Варуна 110-та і замикає трійку 130-а Рудра. Всі ці моделі дуже відомі, вони ловлять по всіх областях України і вони постійно на слуху у всіх спінінгістів.

Воблер O.S.P Asura SP (суспендер)

Довжина воблера 9.25 см при вазі 8.5 г. Заглиблення воблера в районі 1.5 м. При цьому воблер все ж таки має позитивну плавучість і трохи спливає. Воблер шумний з довгою шумовою камерою всередині та наявністю системи далекого закиду. Польотні якості у воблера відмінні. Один із перших був оснащений трьома трійникам, за рахунок чого покращив засікання. Воблер можна використовувати з ранньої весни. Ось буквально відразу після сходження льоду він починає працювати. В основному використовується для озер та інших схожих водойм зі слабкою течією. Як на мене, його головний плюс це прогінна форма тіла. Така форма тіла дозволяє його використовувати з лайтовим класом вудилищ, для яких в основному використовуються 60 воблера. У воді Асура не тормозить і гарні лайтові вудлища з ним спокійно справляються. Перевантаження вудлища все ж таки, звичайно, буде, але маленьке перевантаження це не привід для занепокоєння. Навесні цей воблер, в основному, приваблює невелику щуку та окуня. Але ближче до літа воблер починає цікавити і більших хижаків. Плавучість воблера змінюватиметься залежно від повідця, який ви на нього ставите. З легкою короткою струною спливатиме з довгим важким повідцем буде тонути. Ще одним плюсом даного воблера є його універсальність у плані проведення. Зіпсувати гру даному воблеру невмілими діями дуже і дуже складно, тому для новачків завжди раджу його в першу чергу. Проведення можна використовувати будь-яке від рівномірки до stop and go. Також можна комбінувати потяжки різної величини, класичний твіч. Але найбільш успішна, як на мене, проводка даного воблера це два невеликі удари спінінга, віддача шнура і пауза від 10 секунд. При холодній воді паузу варто збільшити.

Воблер O.S.P Asura F (плаваючий)

Розмір такий самий 9.25 см із трохи меншою вагою 7.2 г. Заглиблення воблера в районі від 1 до 1.2 метра. Також дуже галаслива модель з довгою камерою. Хоча виробник і заявляє, що робочий обрій воблера до 1.2 метра, у мене на практиці опустити нижче метра не виходило. Через таку плутанину спочатку воблер у мене не показував хороших результатів. Використовую цей воблер на стоячих або слабо текучих водоймах і кидаю його вздовж очерету. В основному воблер косить дрібоньку рибу та середню щуку, велику щуку на даний воблер поки що зловити не вдалося. Для активної щуку проводка у вигляді коротких ривків зі швидким заглибленням та паузою для подальшого спливання. Як тільки він виринає знову повторюю ривки. По пасивній щуці також спочатку його заглиблюю, але подальшу паузу роблю довше, тим самим даючи йому спливти і полежати на воді. Часто виходи щуки трапляються саме в момент його лежання на поверхні. Проведення може залежати від якості спінінга, темпераменту рибалки та інших факторів, важлива суть. Суть – це максимально швидке заглиблення та пауза для його спливання.

Воблер O.S.P Asura SPEC 2 (тихушник)

Довжина стандартна 9.25 при вазі 8.45 г. Безшумна модель із заглибленням до 1.2 метра. Проведення для даного воблера варто вибирати ідентичне до проводок суспендера. Якщо його кинути у воду, він теж покаже позитивну плавучість. Багато в чому із суспепндером вони схожі. Простіше сказати про їхні відмінності. По-перше, по-друге і навіть по-трете СПЕК 2 ловить щук вдвічі краще, ніж суспендер. І я не виділяю цей воблер – це просто моя гола статистика. Мій найстаріший воблер у коробці Асура СПЕК 2 у забарвленні мат тайгер і він один виловив більше ніж всі інші мої Асури разом узяті. Це кращий воблер, щоб уникнути нуля і це моя суб'єктивна думка.

Воблер Асура чудова приманка для рибалок початківців, у даного воблера немає недоліків, хіба що його ціна.